Pri používaní našich služieb súhlasíš, že budeme používať súbory cookie a podobné technológie na zlepšenie a prispôsobenie nášho obsahu, analyzovanie prevádzky, poskytovanie reklám a ochranu proti nevyžiadanej pošte, škodlivému softvéru a neoprávnenému použitiu.

Zbierka spirituálnej literatury 0

Opis

Ignác z Loyoly

Kniha je úplne nová

11€

(Kniha bola kupovana za 23€)

Táto kniha je podľa kritikov míľnikom v modernom biografickom výskume života svätého Ignáca Loyolského (1491 – 1556). Jej autorom je dlhoročný profesor na Pápežskej univerzite v Salamanke, kňaz a Ignácov baskický rodák Ingacio Tellechea. Autor si dal za cieľ ukázať postavu zakladateľa Spoločnosti Ježišovej bez pozlátok, ktorými ju zakrylo baroko, a bez pľuvancov, ktorých sa mu ušlo od neprajníkov počas takmer piatich storočí, čo uplynuli od jeho obrátenia.

Zámerne sa vyhýba prívlastku svätý, píše o ctižiadostivom rytierovi, o prísnom kajúcnikovi, o pútnikovi, študentovi, apoštolovi talianskych miest, o zakladateľovi rehole a o jej generálovi. Všíma si predovšetkým Ignácov postoj k Bohu a k životu. Umožňuje čitateľovi počuť hlas tohto výnimočného muža. Pozýva nás vidieť vo svetle Ignácovho života naše vlastné putovanie, vnímať vo svetle jeho života náš vlastný život, čo nám možno pomôže hľadieť na našu cestu životom s menšími obavami a s menším opovrhnutím.

Augustín - vyznania

Krásne, reprezentatívne vydanie - kniha je celkom nová

Dielo antického kresťanského filozofa, teológa, učiteľa Cirkvi (354-430), ktoré inšpiruje kresťanské myslenie všetkých generácií od čias svojho vzniku až dodnes. V slovenskom preklade katolíckeho kňaza Jána Kováča.

Obsah:

Venovanie prekladu

Niekoľko pohľadov na sv. Augustína

Konvertita o konvertitovi

Sv. Augustín o svojich pamätiach

6€

František - jeho život a dielo

4,5€

Nepoužívaná

Prekročiť prah nádeje - Ján Pavol II.

Tisíc rokov Slovenska 6,9€

Celkom nová

Filozofická antropológia

4€

Hovory s Bohom

4€

Na Petrovom stolci - grátis k nákupu

Celkom nová

4€

Zbierka spirituálnej literatury

Staré Mesto, Bratislava I, Bratislavský
11. 10.
Popis predajcu

NAHLÁSIŤ TENTO INZERÁT

Publikované v

Staré Mesto, Bratislava I, Bratislavský